Promocja WZIE i PG

Od początku działalności członkowie koła aktywnie uczestniczą w działaniach związanych z promocją Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz całej Politechniki. Często znajdujemy się na pierwszej linii kontaktu ze studentami, udzielając potrzebnych informacji i pomagając rozwiać dręczące kandydatów wątpliwości. To doskonały sprawdzian umiejętności z dziedziny obsługi klienta :)

Główne wydarzenia, w których bierzemy udział:

>> Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej; Dzień Otwarty Wydziału ZIE

Każdego roku nasza uczelnia organizuje dzień otwarty, podczas którego przyszli kandydaci mogą poznać ją od środka – przyjść na wykład, wziąć udział w ćwiczeniach. Specjalne zajęcia, pokazy, doświadczenia – dużo się wtedy dzieje!

Równolegle z dniem otwartym PG odbywa się także dzień otwarty naszego wydziału. Oprócz stoisk informacyjnych w Gmachu Głównym oraz w budynku WZIE, organizowane są akcje zachęcające do studiowania właśnie u nas.
Przyszłych studentów w szczególności zainteresować może organizowana co roku i ciesząca się dużym zainteresowaniem “Jazda Próbna” – możliwość uczestniczenia w prawdziwych zajęciach – ćwiczeniach i wykładach na prawach studenta.

Najbliższy Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej – wiosna 2012.
Szczegółowe informacje nt. rekrutacji: rekrutacja.pg.gda.pl

>> Targi Akademia – Uniwersytet Gdański

Współpracując z Działem Kształcenia PG, co roku pomagamy w promocji Politechniki Gdańskiej na edukacyjnych Targach Akademia, organizowanych co roku w kampusie UG. Targi te odwiedza ogromna ilość maturzystów z całego regionu, nie może tam więc zabraknąć i nas. Zachęcamy kandydatów do studiowania właśnie u nas, starając się oswoić ich z groźnie brzmiącym zwrotem “uczelnia techniczna”. Przekonujemy, że Politechnika wcale nie jest tak straszna, jak się niektórym wydaje :)

Najbliższe Targi Akademia: marzec 2012.
Więcej szczegółów: www.ug.edu.pl/akademia

>> Ogólnopolska akcja “Dziewczyny na Politechniki”

Każdego roku na najważniejszych uczelniach technicznych w kraju odbywa się szereg wydarzeń zaprojektowanych specjalnie dla dziewczyn. Akcja ma na celu zachęcenie do wyboru kierunków ścisłych, pokonanie stereotypu politechniki jako uczelni typowo “męskiej”, zmniejszenie strachu przed przedmiotami technicznymi. Na całej Politechnice odbywa się wiele warsztatów, wykładów i zajęć, a także konkursów  z nagrodami.

Kreatywni jak co roku są na posterunku, udzielając informacji przy stoiskach oraz prowadząc grupy chętnych na zajęcia przez labirynty kampusu.

Najbliższa edycja programu: 26 kwietnia 2012.
Więcej szczegółów: www.dziewczynynapolitechniki.pl